Pierwsza lekcja pływania na basenie

Co zabrać na pierwszą lekcje pływania?

wpis w: Nauka pływania | 0

Kiedy chcemy nauczyć się pływać to musimy pamiętać o samym przygotowaniu do wcześniej zarezerwowanej lekcji pływania i wyposażyć się w niezbędny sprzęt. To sprawi, że poczujemy się pewniej i efektywniej przyswoimy podstawowe techniki pływania. Pływanie samo w sobie nie jest kosztowną aktywnością, ponieważ do jego trenowania wystarczą kąpielówki i czepek. Jednak warto wybrać odpowiednie rzeczy, ale też pomoce, dzięki którym łatwiej będzie poruszało się w wodzie.

Kąpielówki i czepek, czyli niezbędne elementy ubioru na pływalni

Kiedy wybieramy się na pływalnie to nie możemy zapomnieć o kupieniu przed pierwszymi zajęciami pływania stroju kąpielowego i czepka. Strój kąpielowy powinien przylegać blisko do ciała i musimy wybrać taki, który jest przeznaczony do pływania w basenie. Wybór modelu kąpielówek to indywidualna sprawa mogą być krótkie, mieć długość bokserek lub być z nogawką do kolana. Trzeba zwrócić uwagę, aby materiał był elastyczny, ale też musi on wytrzymywać długie spędzanie w wodzie. Wielu producentów kąpielówek ma te wszystkie cechy zawarte w swoich modelach, dlatego warto wybierać kąpielówki czołowych producentów takich jak Arena, Speedo i Tyr. Dla pań dla ich wygody do pływania najlepszy jest strój jednoczęściowy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby strój nigdzie nas nie uwierał i był wygodny. Dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru stroju kąpielowego, aby w nim się dobrze pływało. Wiele osób zadaje sobie pytanie, po co czepki na basenie, ale są one obowiązkowe, aby móc pływać na nim. Tutaj to warto dobierać kolor czepka pod swój gust i pamiętać, aby kupować czepki, które są wykonane z silikonu, bo one są lepsze do użytkowania na basenie niż te z innych materiałów.

Okularki do pływania to dobry pomysł już na pierwszą lekcję 

Wiele osób uważa, że okularki do pływania są niepotrzebne na pierwszą lekcję pływania, a to nie prawda. Osoby, które je mają jest im łatwiej odnaleźć się w wodzie i wyłapać punkty odniesienia. Dzięki nim też osoba nie będzie się denerwowała, że ma cały czas wodę w oczach, co poprawi komfort nauki. Dla osoby rozpoczynającej naukę pływanie nie jest przyjemne obcowanie z wodą. Wybierając okularki na basen trzeba wziąć pod uwagę, że ich soczewka powinna być sporo mniejsza od tych, które są używane do triathlonu. Warto też zadbać, aby okularki miały bardziej opływowy kształt, co ułatwi naukę skoków do wody. Można poszukać też takich modeli, które mają regulację noska oraz każde okulary do pływania powinny przylegać z każdej strony do naszych oczodołów i twarzy, aby woda nie wlewała się w tę przestrzeń.

Jakie rzeczy przydadzą się jeszcze na terenie basenu?

Nie należy też zapomnieć o zabraniu ze sobą na pływalnię klapek, dzięki którym nie będziemy poruszać się boso po terenie basenu. Ważne jest też zabranie ręcznika, aby móc się wytrzeć po skończonej nauce. Kiedy na danym basenie brakuje suszarek to warto zabrać ze sobą domową suszarkę, aby nie czekać na wysuszenie włosów w kolejce do suszarki basenowej.  Warto też kupić deskę lub makaron, który ułatwi nam pływanie na początku, ale też będzie nam służył kilka lat pomagając nam pływać. Ważne jest to, aby przed pierwszą lekcją pływania pozytywnie się nastawić na nią, bo wiara w siebie to już pół sukcesu. Z pomocą odpowiedniego instruktora można bardzo szybko nauczyć się pływać. Kiedy posyłamy nasze dziecko na zajęcia grupowe to też może ono poznać tam nowych przyjaciół. Często w taki sytuacjach można ćwiczyć też funkcjonowanie w grupie oraz relacje z drugim człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *