Aqua Centrum Chełmiec – basen w Chełmcu.

wpis w: Basen w Chełmcu | 0

Aqua Centrum Chełmiec to kompleks basenów i atrakcji zlokalizowany w miejscowości Chełmiec w okolicach Nowego Sącza. Oferuje szeroką gamę atrakcji, takich jak baseny rekreacyjne, baseny sportowe, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, masażery i wiele innych. Aqua Centrum Chełmiec jest popularnym miejscem rekreacyjnym, gdzie ludzie mogą spędzić czas w rodzinnej atmosferze, relaksując się i korzystając z rozmaitych atrakcji wodnych.

W Aqua Centrum Chełmiec znajdują się różne baseny i atrakcje wodne, takie jak:

  • Basen pływacki 6 torowy o wymiarach 25×12,5 m i powierzchni 313,00 m2, z głębokością basenu wynoszącą 1,2-1,8 m.
  • Basen rekreacyjny o wymiarach 10,9×5,5 m i powierzchni 60,4 m2, z głębokością basenu wynoszącą 1,2 m oraz z atrakcjami takimi jak masaż karku wąski, masaż karku szeroki, masaż ścienny 3-dyszowy, gejzer powietrzny oraz leżanka powietrzna 7-stanowiskowa.
  • Zjeżdżalnia o długości ponad 50 metrów.
  • Brodzik dla dzieci o wymiarach 3,0×2,8 m z głębokością basenu wynoszącą 0,30 m oraz z atrakcjami takimi jak dzwonek wodny.
  • Dwie wanny typu jacuzzi z atrakcjami takimi jak masaże wodne i masaże powietrzne.
  • Basen wielofunkcyjny wraz z rwąca rzeką.
  • Basen witalny typu jacuzzi z wodą magnezową.
  • Basen witalny typu jacuzzi z wodą jodowo-bromową.

Wszystkie te atrakcje są dostępne dla użytkowników Aqua Centrum Chełmiec i stanowią idealne miejsce do wypoczynku i zabawy.

Pływanie to bardzo dobry sposób na utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Oto kilka powodów, dlaczego warto pływać:

  1. Poprawa kondycji fizycznej: Pływanie angażuje wiele mięśni w ciele, co pomaga poprawić wytrzymałość, siłę mięśni i ogólną kondycję fizyczną.
  2. Redukcja stresu: Pływanie jest również doskonałym sposobem na zmniejszenie poziomu stresu i napięcia. Ruchy w wodzie działają kojąco na umysł i pomagają się zrelaksować.
  3. Bezpieczna forma aktywności: Pływanie jest stosunkowo bezpieczną formą aktywności, ponieważ woda zapewnia podparcie dla ciała i zmniejsza ryzyko urazów.
  4. Doskonały trening dla serca i układu oddechowego: Pływanie jest dobrym treningiem dla serca i układu oddechowego, co pomaga poprawić wydolność organizmu i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
  5. Dobra forma rekreacji: Pływanie może być również świetną formą rekreacji i zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Baseny z atrakcjami takimi jak zjeżdżalnie, gejzery czy wodospady są doskonałym miejscem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Warto również wspomnieć, że pływanie jest jedną z niewielu form aktywności fizycznej, którą można uprawiać przez cały rok, niezależnie od pogody.

Basen pływacki 25 m w Chełmcu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *